Nemzeti Táncegyüttes

Magyar Nemzeti Táncegyüttes

A Magyar Nemzeti Táncegyüttes Magyarország legnagyobb létszámú hivatásos néptáncegyüttese, több, mint húsz pár táncossal, saját zenekarral, gazdag, színes repertoárral és a magyar nyelvterület szinte minden táját felölelő hatalmas népviseleti gyűjteménnyel. A táncművészek, a zenészek és az itt alkotó koreográfusok „anyanyelve” a Kárpát-medence néptánc és népzenei kincse. Valamennyi produkció közös jellemzője a rendkívüli dinamika, a táncok virtuozitása és a színpadképek látványossága.

Művészeti vezetője Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas táncművész, koreográfus, érdemes- és kiváló művész.
Tovább a Magyar Nemzeti Táncegyüttes honlapjára

Honvéd Férfikar

Honvéd Férfikar

A világszerte egyedülálló, 40 fős Honvéd Férfikar Európa szinte egyetlen hivatásos férfikórusa. Hangzásában összegződik a drámai erő az emocionális érzékenységgel és kifejezőerővel. A Magyar Örökség díjas kórus gazdag és változatos repertoárral rendelkezik. Műsorrendjén egyaránt megtalálhatók a világhírű oratorikus művek, népszerű operák és örökzöld operett dallamok, valamint a férfikari „a cappella” kórusirodalom legjobb alkotásai. Az énekkartól nem idegen a crossover műfaja sem. A Bartók Béla - Pásztory Ditta-díjjal kitüntetett Honvéd Férfikar karigazgatója Riederauer Richárd  karnagy.

Tovább a Honvéd Férfikar honlapjára

KIEGYEZÉS/150 a Budavári Palotában

június 14,2017

A 2017-es év újdonságaként a Budavári Palotakoncertek már nem csak a gyönyörű operett dallamok kedvelőinek ünnepe. A négy napos nyári fesztivál keretei között augusztus 3-án Magyarország legnagyobb létszámú, 20 párból álló hivatásos néptáncegyüttese, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Kiegyezés/150 című műsorát csodálhatjuk.

 

 

Vincze Zsuzsa-Zsuráfszky Zoltán:

KIEGYEZÉS/150

A Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása, 2×50 perc

1867-ben kompromisszumok árán – de bízva Magyarország jövőjében – a forradalmat véresen megtorló hatalom és a Deák Ferenc vezette szilárd többségű magyar politikai elit között létrejött a kiegyezés. Az ellentmondásos és sokat vitatott történelmi tények ellenére a kiegyezés soha nem látott gazdasági és kulturális fellendülést hozott Magyarországon, s megkezdődhetett a „boldog békeidők” rövid, ámde feledhetetlen korszaka.
Népi táncaink és viseleteink gazdagsága, szépsége, hagyományaink sokszínűsége egyre inkább a műveltebb réteg látókörébe került, s maga a parasztság is egyre büszkébben és igényesebben tekintett saját kultúrájára. Valósággal burjánzott a díszítőművészet, színesedtek a viseletek, miközben a különböző nemzetiségek – megtartva saját kultúrájukat – békében megfértek egymás mellett.

150 évvel a kiegyezés után népművészetünk e soha nem látott virágzásának kívánunk emléket állítani, bemutatva a magyar nép és a mellettünk élő nemzetiségek virtuóz táncait, gazdag viseletkultúráját, csodálatos zenei világát és szokásait.

Forgatókönyvíró, dramaturg: Vincze Zsuzsa
Zeneszerzők: Rossa László, Kiss Ferenc, Szabó Dániel, Szarka Tamás
Zenei szerkesztők: Papp István Gázsa, Szabó Dániel
Látvány: M. Nagy Richárd
Jelmez: Vincze Zsuzsa
Díszlet: Götz Béla
Táncos asszisztensek: Rab Edina, Tompa Attila, Tókos Attila, Valach Gábor
Koreográfusok: a meghívott együttesek koreográfusai, valamint Sánta Gergő, Vincze Zsuzsa és Zsuráfszky Zoltán

Közreműködik:
Magyar Nemzeti Táncegyüttes és zenekara,
Hosszúhetényi Népi Együttes és a Zengővárkonyi Népi Együttes és zenekara,
Bagi Muharay Elemér Népi Együttes
Söndörgő Együttes (hangfelvételről)
Színművészek:
Farkas Dénes
Rátóti Zoltán, Oberfrank Pál (hangfelvételről)

Rendező:
Zsuráfszky Zoltán
Kossuth-díjas, Kiváló művész